تبریک آغاز سال تحصیلی جدید

معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی
۱۵ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۵:۵۲ کد : ۱۵۶۶ آرشیو ۹۹
تعداد بازدید:۳۱۶
تبریک آغاز سال تحصیلی جدید

نوبهار تعلیم و تربیت، از راه رسید و بوستان دانش و ادب، رویشی دوباره آغاز کرد.
شمیم ماه مهر، همواره یادآور شور و نشاط و مهربانی و شکوفایی، و آغاز سال جدید تحصیلی، نمادی از سپری شدن پی‌درپی مراتب رشد و تعالی برای جوانه‌های سرسبز بوستان ایمان و آگاهی است.
اما امسال حکایت این بالندگی و شوریدگی، حکایتی دگر است. واپسین سال تحصیلی قرن جاری در شرایطی آغاز می‌گردد که موجی از بیم و امید بر نظام آموزش کشور و خصوصاً آموزش عالی سایه گسترده است؛ بیم از تهدیدی که به دلیل ورود میهمانی ناخوانده و نامبارک بر سلامت جسم و جان مردمان این سرزمین و دیگر آدمیان عارض گشته و نفَس‌ها را در بخش‌هایی از حیات انسانی و اقتصادی جوامع به شماره انداخته و امید به درخشیدن ایده‌هایی ناب و راهگشا برای چیرگی بر محدودیت‌های پیش آمده و درافکندن طرحی نو برای استمرار رونق و شکوفایی حیات فردی و اجتماعی. شیوع کرونا گرچه پنجره‌هایی از تعامل را بر ما بست، اما باعث گردید دریچه‌هایی از نوآوری نیز بر ما گشوده شود و ظرفیت‌های تازهای در سبک زندگی اجتماعی و خصوصاً نظام علم‌آموزی و دانش‌افزایی متولد شود. بهره‌گیری از شیوه‌های مکمّل و ترکیبی آموزش و گسترش دامنه‌ی مخاطبان و فراگیران به سطوح فرامنطقه‌ای، تنها بخشی از این ظرفیت‌های نوپاست که امید می‌رود با پایان گرفتن شرایط اضطرار کنونی نیز همچنان به عنوان مزیّتی بیبدیل برای حوزه‌ی آموزش و تعاملات انسانی مورد عنایت باشد.
ستاد معاونت آموزشی جهاددانشگاهی شروع این مرحله‌ی تازه از بالندگی علمی و تربیتی را که مصادف است با خاطره‌ی مجاهدت‌های عاشورایی کاروان نور و نجات حسینی (علیهم‌السلام) و همراه و سرشار است از ایثارگری‌ها و همدلی‌های مؤمنانه نیکمردان و نیکزنان سرزمین مقاوم ایران اسلامی، خدمت تمامی جهادگران عرصه‌ی آموزش جهاد دانشگاهی، اعضای هیأت علمی، اساتید و مدرسان و به ویژه دانشجویان و فراگیران نو ورود به این حوزه و خانواده‌ی ایشان که همراهان همیشگی ما در ارائه‌ی مطلوب خدمات آموزشی هستند، تبریک گفته و با امید به توسعه‌ی کمّی و کیفی بسترها و ابزارهای نوین آموزشی در سال پرچالش پیشرو، از درگاه آموزگار ازلی و ابدی انسان‌ها، ایامی پربرکت و آکنده از عطر سعادت و سلامت بر همه‌ی عزیزان مسئلت می‌نماید.

 


محمد صادق بیجندی
معاون آموزشی


( ۱ )

نظر شما :