مسابقه «سپاس پرستار» برگزار شد

معاونت آموزش و کارآفرینی جهاد دانشگاهی
۲۰ اسفند ۱۳۹۹ | ۰۱:۰۰ کد : ۲۰۸۳ آرشیو ۹۹
تعداد بازدید:۱۹۲
مسابقه «سپاس پرستار» برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی بوشهر، اختتامیه مسابقه سپاس پرستار با تقدیر از نویسندگان دل نوشته‌های برتر، برگزار شد. این مسابقه به همت مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی بوشهر و با همراهی بیمارستان آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس بوشهر و دفتر جهاددانشگاهی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در قالب دل نوشته و در دو بخش دل نوشته‌های دانشجویی و دل نوشته‌های پرستاران خطاب به شهدای مدافع سلامت استان برگزار شد.

علی احمدی‌زاده در این مراسم عنوان کرد: امروز کادر درمان به‌نوعی به‌عنوان مدافعان سلامت در خط مقدم مقابله با کرونا هستند و بالغ بر یک سال است که در مسیر زحمت کشیدند که هم در تمام جهان نمره خوبی گرفتند و زحمت‌های آن‌ها غیرقابل انکار است.

وی اظهار کرد: ما نیز در مجموعه جهاددانشگاهی سعی کردیم در کنار این عزیزان باشیم و در ابتدای شروع انتشار ویروس کرونا توانستیم دو عدد خط تولید ماسک را ایجاد کنیم و تا چند ماه کمبود و مشکل ماسک را تا حدی برطرف کنیم و هم در ارایه ماسک و هم گان به بیمارستان کاری انجام دهیم و موفق به تولید حدود ۷۰ هزار ماسک و گان شدیم.

این مسوول خاطرنشان کرد: در ادامه اقدام به راه‌اندازی آزمایشگاه ویروس‌شناسی برای حل مشکلات آزمایش کرونا کردیم که با همراهی رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر آزمایشگاه کرونای استان بوشهر راه‌اندازی شد و در حال حاضر نیز روزانه و با تعرفه دولتی در حال خدمت است به نحوی که اقشار ضعیف‌تر جامعه نیز مشکلی برای انجام آزمایش نداشته باشند.

رییس جهاددانشگاهی بوشهر افزود: آمادگی آن را نیز داریم که در همین راستا اگر دانشگاه مسوولیتی به مجموعه ما واگذار کند پذیرا خواهیم بود و به بخش درمان کمک خواهیم داد.

هدی دشتی مسوول دفتر جهاددانشگاهی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در این مراسم گفت: قریب به یک سال است که در شرایط اپیدمی کرونا که به‌شدت فرسایشی هم هست قرار داریم. در این دوره این فرشتگان رحمت نقش تاثیرگذار و تاریخی در مراقبت و حفاظت از سلامتی جامعه داشتند که الحمدالله این ایثار زبانزد همه است و این عزیزان ما در نهایت ایثار، کرامات انسانی و از خودگذشتگی توانستند در روند بهبودی بیماران خدمات شایسته‌ای انجام دهند و در جبهه نبرد با ویروس هزار چهره کرونا، روایت فتحی دیگر رقم بزنند.

وی تاکید کرد: پرستاران ما در طول تاریخ اسوه صبر شکیبایی بودند خصوصاً پرستارانی که در کنار آموزه‌های علمی از آموزه‌های دینی هم الهام گرفته و با انگیزه و عشق و تاب‌آوری از جان خود نیز گذشتند.


نظر شما :