۲۰۰ نفر در خراسان جنوبی صاحب شغل خانگی شدند

معاونت آموزش و کارآفرینی جهاد دانشگاهی
۱۶ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۰:۰۵ کد : ۲۰۹۰ آرشیو ۱۴۰۰
تعداد بازدید:۱۲۸
۲۰۰ نفر در خراسان جنوبی صاحب شغل خانگی شدند

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی، جلال الدین صادقی گفت: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی به کارفرمایی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و توسط جهاددانشگاهی به عنوان نهاد توسعه ای و مداخله گر در حوزه اشتغال در حال انجام است.

وی ادامه داد: بر اساس این الگو و با انجام مطالعات، ساماندهی، بررسی، استعدادسنجی و توانمندسازی قرار است برای ۵۴ هزار و ۳۰۰ نفر از متقاضیان مشاغل خانگی در ۳۱ استان کشور زمینه ایجاد اشتغال فراهم شود.

رییس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی ادامه داد: سهم استان در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی ایجاد بستر اشتغال برای ۴۰۰ نفر است که ۹۰۰ نفر در این طرح ثبت نام کردند و برای اینکه نارضایتی عمومی ایجاد نشود با پیگیری های انجام شده توسط اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بقیه افراد ثبت نام شده هم از مزایای طرح استفاده خواهند کرد.

صادقی، هدف از اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی، توانمندسازی افراد متقاضی راه اندازی کسب و کارهای مشاغل خانگی با بهره گیری از تعامل با دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی دخیل در اجرای طرح و ارائه خدمات آموزش و مشاوره حضوری و غیرحضوری به متقاضیان مشاغل خانگی برای اتصال به بازار و ایجاد زیرساخت‌های بازاریابی و فروش محصولات مشاغل خانگی و همکاری پیشرانان فعال این حوزه و بنگاه های بالادستی اعلام کرد.

وی اظهار کرد: امروزه کسب و کارهای خانگی به عنوان راهکاری مهم برای ایجاد اشتغال و درآمد در سراسر جهان محسوب می‌شوند و قابلیت انجام این نوع کسب و کار در منزل سبب ایجاد مزایای بسیاری برای شاغلین آنها می شود، که از جمله می توان به ایجاد توازن بین مسئولیت خانوادگی زنان و اشتغال آنان، حذف هزینه های مربوط به خرید، رهن و اجاره کارگاه و ایاب و ذهاب، استفاده از نیروی کار سایر اعضای خانواده اشاره کرد.

رییس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی یادآور شد: متقاضیان مشاغل خانگی لازم است متناسب با نوع فعالیت مورد نظر خود در یکی از بخش‌های مستقل، تحت پوشش و پشتیبان انجام دهند و باید از مهارت و تخصص کافی جهت انجام شغل خانگی مورد نظر برخوردار باشند.

صادقی گفت: تا پایان سال گذشته، ۲۰۰ شغل در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان ایجاده شده است که تا ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۰ تمام افراد ثبت نام شده در طرح به بازار کار متصل خواهند شد.


نظر شما :