افزایش ۹۰ درصدی پذیرش دانشجو در مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی استان مرکزی

معاونت آموزش و کارآفرینی جهاد دانشگاهی
۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۰:۳۶ کد : ۲۱۰۸ تاپ خبر آرشیو ۱۴۰۰
تعداد بازدید:۱۴۷
افزایش ۹۰ درصدی پذیرش دانشجو در مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی استان مرکزی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان مرکزی؛ دکتر وجیه الله پارسا رییس مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی اراک به مجازی بودن سومین ترم تحصیلی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی اشاره کرد و از افزایش ۹۰ درصدی جذب و پذیرش دانشجو با توجه به شرایط کرونا در این مرکز آموزشی خبرداد و گفت: از زمان آموزش الکترونیکی دانشجویان، مشکل زیرساخت و عدم آشنایی اساتید با نرم افزارها وجود ندارد و کلاس های آموزشی به قوت در حال برگزاری است.

وی اضافه کرد: هر زمان شرایط برگزاری آموزش های حضوری فراهم شود، این نوع آموزش ها در دستور کار قرار خواهد گرفت؛ چراکه تاثیرگذاری این نوع آموزش بسیار موثرتر خواهد بود.

پارسا در ادامه رشته های مقطع کارشناسی این مرکز آموزشی را مهندسی فناوری اطلاعات- فناوری اطلاعات، مهندسی فناوری معماری گرایش طراحی و نوسازی بافت‌های فرسوده، کارشناسی حرفه‌ای مدیریت امور فرهنگی-برنامه‌ریزی فرهنگی، کارشناسی حرفه‌ای مدیریت تجاری‌سازی و کارشناسی حرفه‌ای روابط عمومی-الکترونیک بیان کرد.

رییس مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی اراک، رشته‌های مقطع کاردانی را شامل کاردانی حرفه‌ای امور فرهنگی، هنرهای تجسمی-گرافیک، روابط عمومی، مدیریت کسب وکار، کاردانی فنی شهرسازی، کاردانی فنی معماری-معماری شهری و کاردانی فنی فناوری اطلاعات- اینترنت و شبکه‌های گسترده عنوان کرد.

پارسا با اشاره به اینکه رشته‌های کاردانی و کارشناسی روابط عمومی و کاردانی تربیت مربی پیش دبستانی و کاردانی گرافیک از سال تحصیلی گذشته به رشته‌های فوق اضافه شده است، استقبال از ثبت و پذیرش متقاضیان در رشته‌های مدیریت تجاری‌سازی و مدیریت کسب و کار را مثبت ارزیابی کرد.

این مقام مسوول در پایان با اشاره به اینکه هر ترم تحصیلی حدود ۲۰۰ دانشجو از این مرکز آموزشی فارغ التحصیل می‌شوند، بیان کرد: ارائه تسهیلات وام دانشجویی و تقسیط شهریه، عدم ارائه مدرک پیش دانشگاهی در هنگام پذیرش و … را از جمله مزایای جذب و پذیرش دانشجو در این مرکز آموزشی بیان کرد.


نظر شما :